Strona główna

Witaj.
Jeśli odwiedziłeś tą stronę aby dowiedzieć się jak wyglądał temat erotyki na przestrzeni wieków to dobrze trafiłeś. Nasza witryna dostarczy Ci wiedzy na temat erotyki, sexu i ich historii. Z tego względu iż erotyzm odgrywał duża rolę w mitach, kulturze a nawet i w obrzędach religijnych postanowiliśmy to opisać. W każdym z nas dżemie ciekawość, zapraszamy do lektury.

glowna

 

Polecamy artykuły:

Erotyka w sztuce

EroticArt-LarcoMuseumBurzliwe opinie na temat erotycznej sztuki istnieją po dzisiaj, takie obrazy są uważane za prowokacyjne, niebezpieczne i niepożądane w sferze publicznej.
Wśród najstarszych zachowanych malowidłach jaskiniowych i rzeźb wiele kultur stworzyło sztukę erotyczną. Starożytni Grecy przedstawiali malowane sceny oraz tworzyli erotyczne ceramiki, wiele z nich znanych jest jako jedne z najwcześniejszych przedstawień homoseksualnych stosunków a także i pederastii. Zachowało się wiele pornograficznych obrazów na ścianach ruin rzymskich budowli w Pompejach.

czytaj więcej>>

Malarstwo

Michelangelo Buonarroti – Stworzenie AdamaObraz jest sugestywnym przekazem, każdy może interpretować go na swój odmienny sposób. Ekstaza, namiętność – łatwiej je opisać , śpiewać o nich niż malować. Sztuka malarstwa jest bardzo dosłowna dla tego tez nie widzimy w niej uczuć, to właśnie dosłowność wizualna sztuki zabija wszelkie uczucia na płótnie. W sztuce przez wieki moment połączenia dwóch ciał, moment w którym doświadczano miłosnego spełnienia był w sztuce oficjalnej niedostępny.

czytaj więcej>>

Najstarszy zawód świata

zawod

Gdy kobiety przyjmowały w swoich domach kochanków ich partnerzy mieli możliwość wyjścia do tzw. „domów piwa” gdzie mogli zaznać rozkoszy, skorzystać z usług świadczonych przez chętne dziewczęta, prostytutki. Wstęp do tych domów miały tylko osoby pełnoletnie, były one otwarte całodobowo, można było napić się alkoholu i skorzystać z usług prostytutek za opłatą ryczałtową liczoną za godziny spędzone w „agencji”.

czytaj więcej>>

Erotyzm w muzeach

m1W tych muzeach możemy oglądać min. mechaniczne urządzenia erotyczne, których celem jest doprowadzenie do przyjemności i umożliwienie nietypowych zabaw podczas stosunku.Na powierzchni tych muzeów znajduje się setki obiektów i urządzeń mechanicznych, galerie sztuki o tematyce erotycznej, stare filmy erotyczne, odzież erotyczna i wiele innych rzeczy dotyczących ludzkiej seksualności.

czytaj więcej>>