Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Ciekawe

Depilacja brazylijska a hollywoodzka

depilacja veetTrendy depilacji intymnej zmieniają się w ciągu mijających lat zgodnie z panującą modą. Wyraźna jest jednak tendencja do pogłębiania linii owej depilacji, aż do całkowitego usunięcia wszystkich włosów. Taka całkowita depilacja ma oczywiście swoje plusy i minusy, znajduje także spore grono zwolenników oraz przeciwników tej metody. Pojawiają się także pewne wariacje tej najgłębszej formy depilacji. Dwoma najbardziej popularnymi wersjami w ostatnich latach jest depilacja brazylijska oraz depilacja hollywoodzka, co ciekawe obie te nazwy bywają mylone ze sobą, więc udając się na depilację do kosmetyczki, warto dokładnie uściślić, o który wariant nam chodzi.

Zwykle uważa się, że depilacja brazylijska to całkowite i dokładne usunięcie owłosienia miejsc intymnych (z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu), z pozostawieniem wąskiego paseczka na wzgórku łonowym. Depilacja hollywoodzka natomiast polega na całkowitym usunięciu włosów w miejscach intymnych – na tzw. „zero”.

Obie metody mają rzesze fanów. Zwolennicy opcji z pozostawionym paseczkiem podkreślają, że taka fryzurka intymna wygląda bardziej dojrzale u kobiety, nie kojarzy się z dziecięcą sylwetką. Z kolei depilacja hollywoodzka jest ceniona jako bardziej wygodna, a dla wielu także bardzo atrakcyjna estetycznie.

Oba rodzaje depilacji możemy wykonać w większości salonów kosmetycznych. Najczęściej wykonuje się je przy pomocy specjalnego wosku brazylijskiego albo pasty cukrowej.

Depilacja brazylijska nie jest nowym wynalazkiem. Znana była już w starożytności – kobiety kultur śródziemnomorskich mając na uwadze względy religijne oraz aspekty higieny, depilowały regularnie swe owłosienie łonowe. Depilacja przeżyła jednak także okres dużego spadku zainteresowania – kiedy w modzie były naturalne, bujne łona. Powrót popularności zabiegów depilacyjnych nastąpił dość niedawno – w 1987 roku, a to za sprawą siedmiu sióstr Padilha – Brazylijek, które otworzyły w Nowym Jorku salon kosmetyczny J. Sisters International Salon. W swojej ofercie umieściły usługę „brazylijskiej depilacji”, która szybko zyskała dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, a następnie przeniosła się także do innych krajów świata.

Zalety depilacji brazylijskiej i hollywoodzkiej

Obie formy depilacji są świetnym udogodnieniem dla każdej kobiety. Co prawda zabiegi są dość bolesne, jednak stosowane przez kosmetyczki żele łagodzące i chłodzące znacznie podnoszą komfort zabiegu. Cierpiąc chwilę, zyskujemy 4 tygodnie gładkości. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w okresie wakacji, kiedy każde wyjście na plażę wymaga depilowania. Poza tym dzięki takiej depilacji wzrasta nasze poczucie atrakcyjności, czujemy się bardziej pewne siebie; często ma to duże znaczenie w intymnej bliskości z partnerem.

Jeśli nie jesteś przekonana co do owej metody (a zwłaszcza odstręcza Cię myśl o bolesnym wyrywaniu włosków) możesz spróbować osiągnąć ową gładkość za pomocą maszynki do golenia lub kremu do depilacji (ale pamiętaj, że krem musi nadawać się do depilacji miejsc intymnych). Efekty nie będą tak samo trwałe jak po wyrwaniu włosów, jednak zabieg będzie bezbolesny i szybki.