Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Ciekawe

Wszystko, co chcesz wiedzieć o depilacji intymnej

depilatorDepilacja intymna nie jest taka nowa, jak by mogło nam się wydawać. W różnych kulturach usuwanie owłosienia z intymnych okolic ciała funkcjonowało już wcześniej. U nas także nie jest to już nowinka budząca zażenowanie czy dziwne komentarze. Depilacja intymna stała się normą!
Jest wiele metod depilacji intymnej. Wszystko zależy od tego, czy chcemy trwale pozbyć się owłosienia, czy tylko czasowo zmienić jego wygląd. Do wyboru mamy też metody depilacji w domu lub wizytę w gabinecie kosmetycznym. Także efekty depilacji mogą być różne.
Depilacja intymna to ogólna nazwa na wszystkie zabiegi usuwania włosów z okolic intymnych, a wiec ze wzgórka łonowego, pachwin i warg sromowych oraz pośladków. W zależności od naszych preferencji możemy pozbyć się całkowicie włosów lub wyregulować ich kształt. Najłagodniejsza forma to usunięcie owłosienia z pachwin i warg sromowych oraz lekkie wyregulowanie owłosienia na wzgórku łonowym, a także przycięcie pozostałych włosów. Taka depilacja intymna ma nam zapewnić estetyczny wygląd w bieliźnie lub kostiumie kąpielowym. Popularna jest depilacja francuska, czyli usuwanie włosów z pachwin i regulacja ich na wzgórku łonowym w szeroki prostokąt lub trójkąt. Zostaną natomiast włosy miedzy pośladkami i na wargach sromowych. Dalej sięga niż zwykle popularna depilacja brazylijska. W tym przypadku włosy są usuwane ze wzgórka łonowego, by pozostał cienki pasek, a także między pośladkami i z warg sromowych – do głębokości preferowanej przez klientkę. Jeszcze dokładniejsza jest depilacja Hollywood – pochodzenia nazwy nie trzeba chyba tłumaczyć. Oznacza ona całkowitą depilację intymną, a więc zupełne usunięcie owłosienia.

Fryzurki intymne
Najbardziej fantazją odmianą depilacji intymnej jest usunięcie włosów z pachwin, pośladków i warg sromowych oraz uformowanie owłosienia na wzgórku łonowym w efektowny kształt. Najczęściej kosmetyczka wykonuje wzorki według szablonów. Popularne kształty to gwiazdka, serduszko, kwiatek lub inicjały. Włoski mogą być nie tylko przycięte i w wybranym kształcie, stosuje się także farbowanie fryzur intymnych. Na specjalną okazję, zwykle są to Walentynki, ślub lub rocznica ślubu kosmetyczka może wykreować intymną fryzurkę z dodatkami, takimi jak cekiny czy kryształki.

Golenie – najgorsza metoda depilacji intymnej
Wiele kobiet po prostu goli owłosienie intymne maszynką. Niestety, to zły pomysł na depilację intymną. Łatwo o skaleczenie w tak delikatnej okolicy. Poza tym włoski błyskawicznie odrastają – zwykle już po jednym lub dwóch dniach i to szorstkie, kłujące i nieestetyczne. Poza tym golenie wzmacnia włosy i może powodować ich wrastanie, oraz nieprzyjemne podrażnienia. Maszynkę lepiej zostawić do depilacji nóg, a do depilacji intymnej wybrać inną metodę

Wosk – depilacja intymna u kosmetyczki
Najpopularniejszą metodą depilacji intymnej jest ciepły wosk stosowany w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczka nakłada wosk na przycięte do odpowiedniej długości włoski, a następnie odrywa go energicznym ruchem. Dzięki temu włoski są wyrywane razem z cebulkami, a wiec odrastanie zajmuje im kilka tygodni. Niestety, depilacja woskiem jest mało przyjemna, choć zależy to od indywidualnej odporności na ból. Najtrudniejszy jest pierwszy zabieg, każda kolejna depilacja sprawia, że włoski są coraz słabsze, łatwiej się usuwają i wolniej odrastają. Mimo to po zabiegu prze kilka godzin może utrzymywać się opuchlizna i zaczerwienienie. Kosmetyczka nakłada na skórę oliwkę, która ma łagodzić nieprzyjemne objawy, jednak lepiej na ten dzień nie planować pływania w basenie czy opalania. Alternatywą dla wosku jest depilacja pasta cukrowa. Jest ona mniej bolesna, bo włoski usuwane są zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną. Ważne, by odpowiednio pielęgnować skórę miedzy zabiegami depilacji. Już po trzech dniach od depilacji warto wykonać delikatny peeling, który zapobiega wrastaniu włosków. Warto też używać kremu opóźniającego odrastanie owłosienia. Ważne, by depilując włosy woskiem lub pastą cukrową czekać do kolejnego zabiegu i między nimi nie golić włosów maszynką.