Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Ciekawe

Wzorek bikini a typ sylwetki

To, że fason spodni, spódnic czy topów można odpowiednio dobrać do danego typu sylwetki, wiadomo powszechnie. Nie dziwi też dobór fryzury do kształtu twarzy – wiemy, jakie uczesanie pasuje do twarzy owalnej, a które do okrągłej. Ale dopasowanie intymnego owłosienia do kształtu naszego ciała? Owszem, i to jest możliwe.

Okazuje się, że w zależności od typu kobiecej figury, jedna fryzurka może prezentować się korzystniej od innej. Być może nie jest to najważniejsze w wizerunku kobiety, ale jeśli chcesz czuć się nago jeszcze bardziej seksownie, spróbuj wybrać taką fryzurkę, która polecana jest do Twojej budowy ciała.

Wysoka, płaski brzuch – „z obniżonym stanem”

W tej „fryzurce” włosy są skrócone za pomocą trymera (lub nożyczek) do długości około 2–3 milimetrów, a boki i góra są starannie wywoskowane.
Ten kształt dobrze wygląda na jasnych włosach i najlepiej prezentuje się na właścicielkach płaskich brzuchów i wysokich dziewczynach, ponieważ optycznie „skraca” sylwetkę.

Duże biodra – wąski trójkąt

Włoski wygolone z boków nieco głębiej niż linia bikini. Pozostałe włoski najlepiej skrócić trymerem. Warto wiedzieć, że w przypadku zbyt wąskich bioder, szeroki trójkąt zadziała wprost odwrotnie – poszerzy je optycznie, nadając bardziej kobiecą sylwetkę.

Chcesz wysmuklić talię? – romb

Romb jest wariacją na temat klasycznego trójkąta, z tym że tutaj woskuje się ukośnie także górne granice włosów. Wysmukla talię!
Jeśli masz bliznę w obrębie bikini (najczęstsza to ta po cesarce), to przez pół roku nie powinno się stosować wosku w okolicy nad i pod blizną. Wtedy pozostaje golarka.

Dla każdej sylwetki – pasek, serduszko…

Kształt paska wymaga regularnego woskowania (raz w miesiącu). Pierwsze 2–3 zabiegi nie są zbyt przyjemne, potem włosy odrastają już znacznie słabsze. Kosmetyczka może też przyciąć włosy do równej długości, ale zasadniczo fryzurami intymnymi (serduszko, choinka, farbowanie) zajmują się specjalni fryzjerzy.