Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Sztuka

Tatuaże artystyczne

Są niewątpliwie najlepszą formą tatuaży, gdyż mogą odzwierciedlić duszę artysty, a także muzyka. Posiadają pełną gamę kolorystyczną, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Można przynieść swój własny wzór i to nie tylko jakieś znalezione w Internecie zdjęcie, ale także owy wzór można wykonać samemu przy konsultacji z doświadczonych fachowcem. Specjalizują się w nich salony, u których sanepid nie wykrył żadnych usterek, dzięki czemu mogą zapewnić klientów o sterylności sprzętu i pomieszczeń. Ponadto, kiedy nie mamy własnego wzoru, z pewnością w katalogach możemy znaleźć coś dla siebie. Są one dzielone tematycznie, więc opowiadając o sobie łatwej będzie nam wziąć do rąk właściwy zeszyt z wzorami. Pewne jest to, że amatorzy, czy osoby początkujące nie wykonają artystycznego tatuażu. Więc obsłuży nas ktoś, kto ma na swoim koncie lata praktyki, o które zresztą możemy zawsze zapytać, a także poprosić o port folio wykonanych wzorów, czy zapytać znajomych o renomę warsztatu. Ważne jest, aby salon tatuażu, miał możliwość zakrycia starego. Czasem wykonanego zbyt pochopnie, takiego, który nam się znudził. Warto wiedzieć, że tylko polecane przez Internautów salony, maja dokładnie wszystko.

Tatuaże sentymentalne

Tatuaż nie musi być wzorem, może być zdjęciem bliskiej nam osoby, a czasem jest nawet zwykłym napisem. Może oznacza coś ważnego dla właściciela lub wyjątkowe wydarzenie, k którym chcemy na zawsze pamiętać, a co więcej być nim odznaczonym. Bardzo często, jest wyznaniem miłości, istota tkwi w tym, aby był tej trafionej, gdyż kiedy jest odwrotnie, to oczywiście musimy płacić za jego usunięcie. Spotkać można wszystko, począwszy od banalnego imienia czy też inicjałów ukochanej w jakimś sercu, po sentencje i cytaty dotyczące miłości i uczuć, do których możemy się odwoływać w swoich projektach. Często ludzie poprzez tatuaże pokazują swoje hobby, bądź zainteresowanie. Na ciele tatuują sobie nazwy zespołów muzycznych, tytuły znaczących piosenek lub nawet ich teksty. Tatuując sobie jakieś sentencje, trzeba uważać na poprawne tłumaczenia, gdyż niekiedy nie są one po Polsku, albo w wersji przykładowo łacińskiej, wyglądają ładniej. Lepiej skonsultować się z tłumaczem danego języka w celu zweryfikowania poprawności tłumaczenia, bo wiadomo, że dobrze jest dokładnie wiedzieć, co dane słowa znaczą. Sentencji łacińskich, czy angielskich można dość sporo znaleźć w Internecie.

Tatuaże dla dzieci

Jest to ogromny problem, gdyż dzieci są nadwrażliwe na składniki znajdujące się w wielu barwnikach Aerolodzy twierdzą, że u niektórych dochodzi do poważnych uczuleń, które trzeba niekiedy leczyć sterydami, czy innymi środkami farmakologicznymi. Niektóre firmy produkujące takie tatuaże nie do końca zwracają na to uwagę. Zdaniem rodziców one powinny mieć atesty. Tatuaże przedstawiające postaci z bajek, czy gier komputerowych, najmłodsi przyklejają na rączki, nóżki i na klatkę piersiową, na ramiona, czy inne widoczne części ciała. Niektórzy mają na ciele nawet po kilkanaście takich zmywalnych obrazków, którymi mogą szpanować i myśleć, że dzięki nim wyglądają fajnie. Po kilku umyciach samoczynnie one schodzą, ale, jak się okazuje, pozostawiają na jakiś czas przykrą pamiątkę, mianowicie zaczerwienie i obrzęk skóry. Dziecinie mogąc wytrzymać drapią bolące miejsce, a wtedy może dojść nawet do zakażenia lub owrzodzenia, po którym zostają blizny i nieprzyjemne wspomnienia. Po kontakcie z taką naklejką, skóra dziecka jest podrażniona. Niestety dermatolodzy często leczą takie przypadki i to nawet po kilka miesięcy. Pod skórą mogą porobić się bolesne grudki, a po ich wyleczeniu pozostać przebarwienia do dłuższego leczenia, co bywa kosztowne. Nie każdy dziecko, po zrobieniu takiego tatuażu ma kłopoty ze skórą, ale zdaniem niejednego z lekarzy mądrzej można zrobić, nie dając dziecku możliwości przyklejenia sobie tatuażu.