Ciekawe

Prezenty na ślub

Ślub i wesele to specjalna okazja, która, w przeciwieństwie do Walentynek, czy Bożego Narodzenia, a także urodzin, nie zdarza się co roku.
Gdy Młoda Para zaprasza kogoś na ślub i wesele, oznacza to, iż zaproszeni są dla Młodych ważni. Chcą oni, by bliscy, rodzina i przyjaciele, dzielili z nimi ten najwspanialszy dzień w życiu. Dlatego też, by odwdzięczyć się za zaproszenie i gościnne przyjęcie, a także, by pomóc młodemu małżeństwu na ich wspólnej drodze, goście weselni ofiarowują Młodej Parze prezenty.
Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest ofiarowanie Młodym pewnej kwoty pieniężnej. Jednak coraz częściej Młoda Para sama układa listę prezentów, które chcieliby otrzymać od swoich gości w dniu ślubu. W takim przypadku wybór ślubnego podarunku nie sprawia nam tak wielkich problemów. W miarę swoich możliwości finansowych lub upodobań wybieramy prezent spośród tych zaproponowanych przez Narzeczonych.
Jeśli natomiast Młoda Para pozostawia całkowicie wolny wybór swoim gościom, można wykazać się inwencją i podarować Młodym niebanalny upominek. By ułatwić Młodej Parze start, najczęściej goście ofiarowują różnego rodzaju sprzęt gospodarstwa domowego, począwszy od zestawu filiżanek, lub zestawu obiadowego, po odkurzacze i pralki włącznie. Pięknym prezentem może być także komplet zmysłowej pościeli.
Dla tych, którzy cenią romantyzm i chcą Młodej Parze zapewnić niezapomniane wrażenia, dobrym rozwiązaniem jest prezent w postaci wycieczki do malowniczego miejsca lub weekendu w uroczym hotelu. Oryginalnym prezentem może być także wynajęcie fotografa lub kamerzysty.
Dobrym i oryginalnym prezentem może także okazać się obraz, zarówno taki o tematyce religijnej, jak także świeckiej. Do każdego takiego prezentu można oczywiście dołączyć okolicznościową kartkę z życzeniami, lub książkę o tematyce ślubnej.
Oczywiście jeśli jesteśmy w bardzo dobrych stosunkach z Parą Młodą, możemy dołączyć do upominku także jakiś śmieszny prezent: kartkę z życzeniami lub różnego rodzaju „certyfikaty”, które wywołają na twarzach Młodych uśmiech.