Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Ciekawe

Depilacja mężczyzn

(1)_ depilator (259x194)Depilujecie się drodzy panowie? Przypuszczam, że część z was na pewno doceniła już zalety depilacji, ale znając życie wiem też, że spora część mężczyzn wciąż traktuje ten zabieg ambiwalentnie i nie mając pewności odnośnie tego jak mogą być postrzegani przez innych przedstawicieli płci brzydkiej i przez płeć piękną na wszelki wypadek depilacji się nie poddają by nie narazić się na zarzuty o … brak męskości lub niedostateczną męskość. Cóż. Trochę to dziwi, bo już Starożytni doceniali zalety gładkiego ciała i to takie ciała opiewano w sztuce, potem jednak nastąpiły czasy hm… nieco barbarzyńskie i to może ówczesne zachowania i kult męskiego owłosienia utrwaliły się w naszej kulturze? Jak by nie było depilacja mężczyzn staje się tematem poruszanym coraz częściej i coraz częściej coraz liczniejsze grono panów decyduje się na depilację. Najmniej emocji wzbudza zdaje się depilacja pod pachami, a to dlatego, że w tym akurat miejscu pocimy się dość intensywnie i nawet używając antyperspirantów czy dezodorantów nie zawsze jesteśmy w stanie nad tym zapanować i ograniczyć w pełni skutecznie powstawanie przykrego zapachu potu, który osadza się na włoskach rosnących pod pachami, a dezodorant i antyperspirant trudno na gęstych włosach rozprowadzić – w efekcie zyskujemy raczej średnią ochronę chyba że… chyba że się wydepilujemy. Co do pozostałych części ciała? Cóż to kwestia uznania, ale obfite owłosienie wystające zza rozpiętej koszuli nie prezentuje się zbyt elegancko toteż we wszystkich tych zawodach, w których liczy się wizerunek raczej się je dziś usuwa.
Jakimi metodami? Czy istnieje jakaś szczególna depilacja dla mężczyzn?
Wydaje się, że nie, bo i w zasadzie nie ma potrzeby tworzenia jakichś szczególnych specyfików czy urządzeń i choć producenci kosmetyków i depilatorów coraz częściej doceniają panów jako klientów i tworzą produkty specjalnie dla nich nie ma w zasadzie potrzeby przejmowania się tymi rozróżnieniami chyba że w grę wchodzą składniki (elementy) oddziałujące hormonalnie. Kosmetyków z fitoestrogenami raczej nie powinno się panom polecać. Jak więc depilować męskie ciało?
Golenie maszynką
Panowie zazwyczaj wybierają maszynki do golenia włosów bądź też trymery do perfekcyjnego przycinania ich. To wygodne i popularne rozwiązania, popularniejsze o tyle, że podobnymi metodami (urządzeniami) od lat usuwane jest owłosienie z twarzy. Problem z goleniem polega jedynie na tym, że włosy szybko po nim odrastają toteż dla zachowania jak najgładszej skóry konieczne jest bardzo częste powtarzanie depilacji. Odrost włosów można nieco opóźnić, ale nawet stosowanie najlepszych kosmetyków nie opóźni go na tyle by można było dzięki temu zyskać choć choć kilka dni swobody.
Depilacja woskiem
Jeśli chodzi o czas utrzymywania się efektów depilacja woskiem może okazać się jedną z najbardziej satysfakcjonujących metod, ale im dłużej żyję tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta metoda depilacji nie jest dla mężczyzn, a to z uwagi na fakt, iż jest dość bolesna, a trwałość efektów mimo wszystko raczej pozorna. Dodatkowo mężczyźni przy takiej ilości włosków jaką zazwyczaj mają mogą mieć spory problem z ich wrastaniem. To jeden z najuciążliwszych i najnieprzyjemniejszych „skutków ubocznych” tych metod depilacji, które polegają na wyrywaniu włosów.
Trwała depilacja
Czyli depilacja laserem lub elektroliza – myślę, że to jedna z najlepszych opcji. Depilacja laserowa jest o tyle dobra, że można ją dziś wykonać samodzielnie, w zaciszu własnego domu, przez co można znacznie ograniczyć koszta depilacji. Najprostszy laser domowy kosztuje kilkaset złotych, ceny droższych, ale za to znacznie wydajniejszych urządzeń są nieco wyższe, ale utrzymują się na poziomie tysiąca kilkuset złotych, co i tak jest kwotą znacznie niższą niż całkowity koszt depilacji ciała w gabinecie.