Muzeum Erotyki

Seksualne apetyty ludzi rosną wraz z seksualizacją coraz wiekszej liczby aspektów życia codziennego i wszechobecnym erotyzmem

Muzeum Erotyki
Ciekawe

Ostrożnie z depilacją intymną!

depilacjaOkolice intymne to najbardziej delikatne miejsca naszego ciała. I o ile całkiem zrozumiałe jest, że staramy się zapewnić w tych miejscach gładkość lub przynajmniej estetyczny wygląd (krzaczki są passe!), to nie możemy nigdy zapomnieć o tym, by dbać o bezpieczeństwo tych niezwykle wrażliwych miejsc. Nieodpowiednia depilacja może bowiem wyrządzić więcej szkody niż pożytku!

Golenie nie jest najlepszym rozwiązaniem w tych okolicach. Łatwo się zaciąć, a wszelkie zacięcia w tych okolicach goją się wyjątkowo paskudnie. Odrastające włoski mogą sprawić, że przez 2 dni przy każdym kroku będziemy odczuwać niewiarygodny dyskomfort. Tak więc golenie lepiej ograniczyć do minimum, zostawiając je tylko na okazje wybitnie awaryjne.

Kremy do depilacji są świetnym pomysłem, jako że zapewniają całkowicie bezbolesną, szybką depilację. Jednak uwaga! O ile nowoczesne kremy zawierają w sobie składniki, które na pewno nie uszkodzą naszej skóry, to w przypadku ich kontaktu z delikatną błoną śluzową znajdującą się w miejscach intymnych, może dojść do bardzo niemiłych skutków ubocznych. Tak więc ostrożnie z nakładaniem kremu! A jeżeli planujesz całkowitą depilację, bezpieczniej jednak będzie udać się do kosmetyczki i poprosić o woskowanie.

Co do depilacji woskiem właśnie, jest to dobra i skuteczna metoda, acz wykonanie jej samemu w domu w przypadku okolic intymnych może nie być łatwe, proste i przyjemne. Dlatego lepiej może udać się do kosmetyczki, a jeżeli chcesz jednak zrobić to sama – rozważ alternatywną opcję: depilację pastą cukrową.

Wiele osób chwali sobie usuwanie włosów za pomocą depilatora elektrycznego, warto jednak zaopatrzyć się w taki, który ma nakładkę łagodzącą. Jednak zarówno w przypadku depilatora, jak i wosku, istnieje tutaj ryzyko wrastania wosków w skórę, co w przypadku okolic bikini może być bardzo kłopotliwe – trudno może być bowiem usunąć wrośnięte włoski.

Idealnym sposobem na pozbycie się tego problemu raz na zawsze jest depilacja laserem, która jest jednak dość kosztowna. Warto jednak rozważyć to rozwiązanie. Zwłaszcza, że nowoczesne urządzenia do depilacji laserem w domu mogą znacznie obniżyć koszty tej metody.

Ile to kosztuje?
(ceny orientacyjne)

• krem do depilacji 12-40 zł;

• plastry z woskiem 15-30 zł;

• trwała depilacja laserowa od 200 zł (za jeden zabieg);

• bikini brazylijskie u kosmetyczki 50-100 zł;

• fryzury intymne od 80 zł.